Trio ESJA (AT)

Rázne, pulzujúco, lyricky a zároveň pokojne prezentuje svoj program trio Esja z Rakúska. Kapelníkovi a klavíristovi Jörgovi Leichtfriedovi prostredníctvom jeho skladieb sa darí obsiahnuť široké hudobné spektrum džezu a elegantne tkať doslova červené vlákno celým programom.
Jörga Leichtfrieda s Hubertom Bründlmayerom spája takmer desaťročná spolupráca na rôznych projektoch a vo viacerých džezových formáciách. Ich koncertné a impresívne virtuózne podanie hry na klavír a kontrabas je mimoriadne silným a emotívnym zážitkom.
K nim v roku 2017 sa pridal rodák zo Slovenska, kontrabasista Štefan „Pišta“ Bartuš, ktorý je žiadaným hudobníkom na medzinárodnej džezovej scéne a dôležitým umeleckým „doplnkom“ tria Esja, Z nepretržitej interakcie a súhry cíti poslucháč dlhú cestu, ktorou prešiel každý z troch hudobníkov v priebehu svojho umeleckého vývoja.
Leichtfried, Bründlmayer a Bartuš predstavia program koncipovaný takmer výlučne z vlastných skladieb. Milovníci komornej modernej jazzovej hudby sa majú naozaj na čo tešiť – máme v programe Jazz Festivalu Špania Dolina ´2020 koncert, úroveň ktorého siaha k špičke európskeho a svetového jazzového umenia!

Jörg Leichtfried (AT) – klavír
Hubert Bründlmayer (AT) – bicie
Štefan „Pišta“ Bartuš (SK) – kontrabas